Welcome to District 14-N!

2018 - 2019

Club New Member Sponsor
July 2018
New Castle Monique Callinhan William Ross, Jr.
Rochester-Beaver William B. Sluder Rita Swesey
Rochester-Beaver PDG (3) Frederick L. Isabella (transferred)
Rochester-Beaver Mary Lou Isabella (transferred)
August 2018
Rochester-Beaver Beth A. Sundy Joyce Johnson-Scriva
September 2018
Apollo Area Cindee Virostek Colleen Milie
Beaver Falls Carl Eakin PDG Eli Rebich
Butler Danna Vernon PDG Donald Gibala
New Bethlehem Ronald L. Barrett Rex Munsee
October 2018
Apollo Area Benjamin F. Barnes John Kautz
Apollo Area Rebecca A. Learn John Kautz
Neshannock Leroy Clark  
Rochester-Beaver Kurt A. Lascek Theresa Cambio (Hoover)
Rochester-Beaver Carmen Romeo Rita Swesey
Rochester-Beaver Courtney M. Wright Rita Swesey
Union Township Edward McDowell  
Union Township Ronald Yasher  
November 2018
Butler Steven Sutton Joyce Saunders
Elderton Kenneth A. Davis Glenn Kimmel
Knox Katelyn C. Rhoads Damien Avery
Rural Valley Jody A. Boyer Donald Yockey
Worthington Charles A. Julius Roger Mechling
December 2018
Knox Christian R. Burgdorfer Damien Avery
Little Beaver Lioness Diane Johnke Benois Walton
Little Beaver Lioness Debbie Kremer Donna Hummel
Volant Betty Lou Ivell (transferred)
January 2019
Baden-Economy Daniel J. Dierner  
Baden-Economy James P. Fawcett  
Baden-Economy Nickolas A. Little  
Cranberry Township Area Kathy Hodapp Michael Doerfler
Cranberry Township Area Robert Hodapp Michael Doerfler
Cranberry Township Area Benjamin K. Murray  
Kittanning David G. Daugherty, Jr. Susan M. Fauset
Kittanning Adam M. Grower Susan M. Fauset
February 2019
Chippewa Area Krista Roupe James Olayer
Ford City Thomas W. Bernot Brad Baillie
Laurel Kevin R. Booher Hugh Shearer
Penn-Glade Brian M. Hunkele Mark Colonello
Penn-Glade Michael C. Kane Stephen M. Matoka
Riverside Area Andrew D. Liller "Chip" Campbell
March 2019
Chippewa Area Ray Richardson Douglas Pavkovich
Little Beaver Arsenio Hall William Nelson
Rochester-Beaver Carole Korn-Carver William Murphy
Zelienople Andrew Soltest Marlene Mussig
April 2019
Apollo Area William H. Kerr Vincent Milie
Butler Betty J. Basalyga Dan Smith
Butler James M. Baslyga Dan Smith
Chippewa Area Kevin Roupe James Olayer
New Bethlehem William Patrick Connors Rex Munsee
New Bethlehem Nathan R. Conway Thomas McConnell
New Brighton Cameron G. Hiltz Tacie Ciccone
Rimersburg Brenda D. Haws Gregory Haws
Rochester-Beaver Patricia Svihula Courtney Wright
Zelienople Katie M. Schoppe Nancy Williamson